Flags pl en

Leczenie - Implanty zębów

Implanty Kraków

PODSTAWOWE INFORMACJE O IMPLANTACH

Implant jest “nowym korzeniem”, który wprowadza się w miejsce powstałe po usuniętym zębie. Jest niewielką śrubką o średnicy ok. 2,8-6 mm i długości od 5 do 21 mm. To element, który ma za zadanie zastąpić naturalny korzeń zęba, dlatego swym kształtem przypomina go. Wykonany jest z czystego tytanu, materiału tolerowanego przez tkanki żywe naszego organizmu i całkowicie biozgodnego.

WSKAZANIA DO STOSOWANIA IMPLANTÓW

Implanty stosuje się w celu uzupełnienia braków zębowych :
 • brak pojedynczego zęba
 • brak kilku zębów
 • bezzębie


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej prezentacji na temat implantów stomatologicznych

STOSOWANE ROZWIĄZANIA

Zabieg trwa zwykle od 20-50 minut( w zależności od ilości wprowadzanych wszczepów) i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, przez co jest całkowicie bezbolesny.
Współczesna stomatologia oferuje szereg rozwiązań, które odpowiednio dobrane do sytuacji pacjenta, dają niepowtarzalny efekt estetyczny.
W dużym uproszczeniu implantację podzielić można na:

IMPLANTACJA NATYCHMIASTOWA

W czasie jednaj wizyty implantolog usuwa ząb i w jego miejsce wprowadza implant. Wtedy też jest zwykle konieczne użycie bio-materiału. Naturalny korzeń jest nieco szerszy niż implant, dlatego niezbędne jest „dopełnienie” luki poekstrakcyjnej biomateriałem. Procedura ta nie jest jednak możliwa do wykonania we wszystkich przypadkach. Decyzję o rodzaju implantacji podejmuje lekarz.

IMPLANTACJA CZASOWA

Lekarz usuwa ząb, w przypadku gdy ekstrakcja wymagała usunięcia dużej ilości kości, należy ją odbudować. Wprowadza się sztuczną kość a następnie pozostawia się to miejsce na czas maksymalnie sześciu miesięcy. Następnie można w tym miejscu przeprowadzić zabieg implantacji.
W przypadku gdy istnieje wystarczająca ilość kości by wprowadzić implant bezpośrednio po ekstrakcji, zostaje on wprowadzony. Następnie pozostawia się go na okres 6 miesięcy. Po upływie tego czasu implant jest świetnie zintegrowany z naszą kością i można przystąpić do pracy nad odbudową protetyczną (łącznikiem i koroną).

W każdym z wyżej opisanych przypadków nasz pacjent natychmiastowo wyposażony zostaje w korony tymczasowe(prowizoria), szczególnie w sytuacjach gdzie implantacja odbywała się w odcinkach ważnych estetycznie i funkcjonalnie.

W naszej klinice stosujemy z powodzeniem 2 systemy implantologiczne, znajdujące się w ścisłej czołówce producentów implantów na świecie.

 • AstraTech, innowacyjne implanty szwedzkiej produkcji. Ich innowacyjność i niezawodność udowodniona została w licznie wydawanych publikacjach naukowych. WAŻNA INFORMACJA: Posiadają dożywotnią gwarancję.
 • Nobel Biocare , implanty szwedzkiej firmy posiadające 10 letnią gwarancję( nasz chirurg wprowadził w 2009 roku najwięcej implantów tej firmy)


Implanty zębowe


DIAGNOSTYKA

Przed zabiegiem, każdy pacjent proszony jest o wypełnienie szczegółowego kwestionariusza stanu zdrowia , wykonane zostaje zdjęcie pantomograficzne (RVG),oraz w niektórych przypadkach tomografia komputerowa (CT). Następnie lekarz chirurg przeprowadza badanie fizykalne oraz analizuje wraz z pacjentem wywiad lekarski. Na końcu wizyty konsultacyjnej lekarz przedstawia pacjentowi najbardziej optymalną formę leczenia oraz przedstawia wstępny kosztorys.

PRZEBIEG LECZENIA


Implanty zębów Kraków


Implanty zębowe Kraków


Pacjent decyduje o jakości pracy protetycznej. Może zdecydować się na wysoce estetyczną, pełnoceramiczną pracę protetyczną lub pracę na podbudowie metalowej. Oba systemy są bardzo wytrzymałe, różnią się wyłącznie efektem estetycznym. Prace metaloceramiczne polecane są głównie w odcinkach bocznych i tylnych.

ZALECENIA PO LECZENIU- INSTRUKCJE DLA PACJENTA

Zalecenia dotyczące dnia zabiegu
Niżej opisane zalecenia opisują wszelkie ograniczenia pacjenta wynikające z przeprowadzonego zabiegu.

 • pacjent trzyma zagryziony tampon przez około godzinę po zabiegu
 • okolicę implantowaną pacjent okłada lodem do późnych godzin wieczornych(również następnego dnia)
 • dwie godziny po zabiegu pacjent może ssać kostkę lodu by maksymalnie wychłodzić jamę ustną
 • tego dnia nie wolno przyjmować żadnych ciepłych posiłków
 • przez około 4 tygodnie nie wolno gryźć okolicą implantowaną twardych pokarmów
 • należy utrzymywać nader staranną higienę jamy ustnej


INNOWACYJNE ROZWIĄZANIA STOSOWANE W IMPLANTOLOGII

Perfekcyjne planowanie zabiegu implantacji zapewniają systemy komputerowe tworzące trójwymiarowy obraz kości i wykonujące wirtualny zabieg implantacji przed tym właściwym.
Systemy te wykorzystywane są w całym procesie leczenia (również przy podnoszeniu zatoki, augumentacji kości czy wyborze łączników). Stosowany w Stomatologii Cichoń system Facilitate pozwala skutecznie, dokładne i wiarygodne zaplanować umiejscowienia implantów, ich rozmiar, liczbę, oraz rodzaje zastosowanych łączników. Planowanie przed operacyjne gwarantuje krótszy czas spędzany przez pacjenta na fotelu. Ponadto zapewnia natychmiastowe wyposażenie pacjenta w czasową odbudowę protetyczną.

PROFILAKTYKA

Niestety, w większości przypadków(wypadki, nieprawidłowy rozrost szczęki i żuchwy, źle przeleczone zęby ), ciężko mówić o skutecznej profilaktyce. Pamiętać należy, że o żeby trzeba dbać i nie wystarczy sama higiena jamy ustnej. Niezbędne są okresowe wizyty w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym.

Przypominamy że warunkiem powodzenia leczenia i zachowania gwarancji jest odbywanie w naszych gabinetach wizyt kontrolnych minimum co 6 miesięcy.


Stomatologia CICHOŃ Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej,
30-108 Kraków, Marcina Borelowskiego-Lelewela 13,
Mapa dojazdu, tel. +48 (12) 294 11 00, E-mail: biuro@stomatologiacichon.pl