Flags pl en
Leczenie - Stomatologia dziecięca
Stomatologia dziecieca
PODSTAWOWE INFORMACJE
Chcąc zapewnić naszym pociechom zdrowy uśmiech na długie lata w Stomatologii Cichoń wielką uwagę poświęcamy najmłodszym pacjentom. Nasi specjaliści są specjalnie przeszkoleni do pracy z dziećmi.
Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, na których lekarz poświęci czas tylko na rozmowę z dzieckiem, zapoznanie go z gabinetem, tak aby ta pierwsza wizyta była jak najmniej stresująca. Z myślą o naszych najmłodszych pacjentach wprowadziliśmy jako jedni z pierwszych w Polsce bezbolesne, bezwiertłowe leczenie ozonem. Pierwsze wizyty są dla dzieci najważniejsze. Nie ma w nich miejsca na ból i strach.

STOSOWANE ROZWIĄZANIA I PRZEBIEG LECZENIA

  • Lakierowanie zębów - przy użyciu pędzelków pokrywamy powierzchnie wszystkich zębów lakierem fluorowym zabezpieczającym przed próchnicą.
  • Lakowanie bruzd zębów - na powierzchni żującej zębów trzonowych występują miejsca o zwiększonej częstości występowania próchnicy. Aby temu zapobiec pokrywamy te punkty specjalnym preparatem.
  • Leczenie ozonem - bez wiertła, bez bólu, bez straty tkanki.
  • Bezwiertłowe leczenie powietrzem - gdy ubytek jest bardzo duży lub musimy usunąć stare wypełnienie, nie używamy tradycyjnych wierteł mogących wywołać ból. Stosujemy piaskarki abrazyjne. Sprężone powietrze przy pomocy drobnych ziarenek piasku usuwa chorobowo zmienioną tkankę bardzo wolno, nie wywołując doznań bólowych.
  • Kolorowe wypełnienia - stosujemy je w zębach mlecznych. Dzieciom bardziej się podobają, a rodzicom pozwalają łatwiej zauważyć ich wypadnięcie i szybko zareagować zanim pojawi się ból zęba.

Stosujemy bezbolesne, komputerowe znieczulanie systemem The Wand.

DLA WSZYSTKICH NAJMŁODSZYCH PACJENTÓW PO KAŻDEJ WIZYCIE CZEKAJĄ WSPANIAŁE UPOMINKI.


Stomatologia CICHOŃ Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej,
30-108 Kraków, Marcina Borelowskiego-Lelewela 13,
Mapa dojazdu, tel. +48 (12) 294 11 00, E-mail: biuro@stomatologiacichon.pl