Flags pl en

Leczenie - Wybielanie zębów

Wybielanie zębów Kraków

PODSTAWOWE INFORMACJE O WYBIELANIU ZĘBÓW

Zęby ciemnieją na skutek działania na nie substancji barwiących zawartych w takich produktach jak:
kawa, herbata, papierosy, wino, jagody, barszcz oraz wiele innych.
Niestety zęby ciemnieją również z wiekiem a część z nas rodzi się z ciemnymi zębami.
Profesjonalny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym pozwala uzyskać oczekiwany przez nas odcień bieli.

WSKAZANIA

Zabiegowi wybielania może poddać się każdy pacjent, który nie jest zadowolony ze swojego koloru zębów.
Przeciwwskazaniem do zabiegu może być silna nadwrażliwość zębów, ubytki próchnicowe i stany zapalne w obrebie jamy ustnej. Nadwrażliwość skutecznie i szybko likwidujemy. Wykonujemy naszemu pacjentowi indywidualna szynę którą użytkuje wraz ze specjalnym środkiem zmniejszającym nadwrażliwość, tzw. szkliwem w płynie- Tooth Musse. Po tygodniowej kuracji niwelującej nadwrażliwość możemy przystąpić do zabiegu wybielania.

STOSOWANE ROZWIĄZANIA


Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama produktów do wybielania zębów. Jednak większość z nich to nieskuteczne lub wręcz niszczące nasze szkliwo metody.
Najbardziej skuteczny, bezpieczny i pewny sposób to profesjonalne wybielanie przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym.
W naszej klinice stosujemy tylko profesjonalne, oryginalne produkty firmy BEYOND.

Są to:
  • środek silnie wybielający- specjalny proszek- stosowany w przypadku gdy pacjent oczekuje wybielania koloru zębów o ponad 5 odcieni
  • żel wybielający Beyond- stosowany w przypadku gdy pacjent oczekuje wybielenia koloru zębów od 2- 5 odcieni.
  • specjalny żel odświeżający efekt wybielania


Efekt wybielania utrzymuje się przez całe życie pod warunkiem, że stosujemy się ściśle do zaleceń po zabiegu. W przeciwnym razie zęby mogą nieznacznie zmienić swój kolor. W takiej sytuacji polecamy bezpieczny zabieg odświeżający efekt wybielania.

Wybielanie zębów KrakówJako pierwsi w Krakowie wprowadziliśmy zabiegi wybielania wspomagane lampą Beyond Polus. Ta innowacyjna lampa nie wytwarza szkodliwego promieniowania UV oraz niebezpiecznego ciepła. Urządzenie Beyond Polus to najnowsze osiągnięcie nauki w podejściu do efektywnego wybielania zębów.


PRZEBIEG ZABIEGU WYBIELANIA


Zabieg wybielania trwa niecałe 45 minut, po których upływie nasi pacjenci na nowo mogą cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Lekarz izoluje zęby od dostępu śliny przy pomocy światłoutwardzalnych osłonek, którymi pokrywa dziąsła, a następnie nakłada środek wybielający na powierzchnie zębów. Przy użyciu lampy BEYOND POLUS materiał wybielający jest aktywowany. Dzięki użyciu zimnego światła nie dochodzi do nieprzyjemnych podrażnień zębów w trakcie wybielania i po jego zakończeniu, a zabieg jest w pełni bezpieczny dla naszych pacjentów. Nasi pacjenci na nowo mogą się cieszyć śnieżnobiałym uśmiechem. Jeśli po kilku latach zęby lekko ściemnieją wystarczy użyć pasty wybielającej, wykonać piaskowanie zębów lub poddać się zabiegowi odświeżającemu efekt wybielania, który jest bardzo efektowny i korzystny finansowo dla pacjenta.

ZALECENIA PO ZABIEGU WYBIELANIA ZĘBÓW - INSTRUKCJE DLA PACJENTA


Po zabiegu wybielania, przez 72 godziny obowiązuje tzw. “biała dieta”, co oznacza że pacjent nie powinien spożywać pokarmów i napojów barwiących zęby, takich jak np. kawa, herbata, czerwone wino, cola, soki owocowe, czerwone buraczki itp. Należy pamiętać, że 72 godziny “białej diety” to bezwzględne minimum. Idealnym okresem czasu, zalecanym przez naszych stomatologów jest 7 dni. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia na co najmniej 2 doby, gdyż jest to czas, kiedy szkliwo zębów jest najbardziej narażone na ponowne wchłonięcie barwników.
Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie spożywania gorących oraz bardzo zimnych pokarmów i napojów, ze względu na wzmożoną nadwrażliwość zębów.

Ważna informacja:
Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią zostały zakwalifikowane przez firmę Beyond do grona osób które nie powinny poddawać się zabiegowi wybielania. Do grupy tej zalicza się również osoby poniżej 16 roku życia.


Stomatologia CICHOŃ Centrum Implantologii i Stomatologii Estetycznej,
30-108 Kraków, Marcina Borelowskiego-Lelewela 13,
Mapa dojazdu, tel. +48 (12) 294 11 00, E-mail: biuro@stomatologiacichon.pl